Rejs Rybina Most Czterech Pancernych

Strona główna » Atrakcje Żuławy » Rejs Rybina Most Czterech Pancernych

Trasa Rybina – Most Czterech Pancernych

Rejs Wisłą Królewiecką do mostu Czterech Pancernych w Sztutowie

Rejs z Rybiny do mostu Czterech Pancernych

Trasa rejsu wiedzie malowniczą rzeką Wisłą Królewiecką, która stanowi ramię ujściowe Szkarpawy do Zalewu Wiślanego. Rzeka mierzy 11,5 km długości i uchodzi do wspomnianego wyżej Zalewu Wiślanego w pobliżu Kobylej Kępy.

Wisła Królewiecka jest rzeką spokojną, o słabym nurcie, gdzie średnia głębokość wynosi ok 2 m. Koryto rzeki jest stosunkowo wąskie i porośnięte przy brzegach roślinnością wodną, dlatego  należy trzymać się środka koryta. Rzeka sprawia wrażenie dzikiej i niedostępnej, co dodaje jej niewątpliwie uroku. W sezonie letnim ruch jest mniejszy niż na sąsiedniej Szkarpawie, choć to może się zmienić za sprawą otwartego we wrześniu 2022 roku przekopu przez Mierzeję Wiślaną.

Główną atrakcją rejsu jest most zwodzony w Sztutowie, nazywany przez okolicznych mieszkańców mostem Czterech Pancernych. Genezą niezwykłej nazwy jest fakt, że most zwodzony nad Wisłą Królewiecką  ” brał udział ” w kręceniu jednego z odcinków serialu ” Czterej pancerni i pies „. W odcinku szesnastym, zatytułowanym ” Daleki patrol „, przedstawiono atak polskiej załogi Rudego 102 na niemiecki posterunek ustawiony na moście pod Berlinem.

Długość trasy

  • 6 km – odległość z przystani, w jedną stronę
  • rejs można wydłużyć przez dopłyniecie do ujścia Wisły Królewieckiej do Zalewu Wiślanego 

Czas rejsu

  • czas rejsu – ok 30 min. w jedną stronę

Atrakcje

  • główną atrakcją rejsu jest Most Czterech Pancernych w Sztutowie

Praktyczne wskazówki

  • w naszej Przystani w Rybinie możesz wypożyczyć łódź Rybina 470, którą dopłyniesz do mostu Czterech Pancernych