Atrakcje Żuławy

Szlaki i trasy wodne

Przystań na Żuławach leży w najbardziej atrakcyjnym miejscu na szlaku Pętli Żuławskiej, w miejscowości Rybina, która pełni funkcję węzła wodnego. Zbiegają się tutaj wody Szkarpawy, Wisły Królewieckiej oraz Tugi, co sprawia, że wypożyczając u nas łódkę, będziecie mieli Państwo do wyboru kilka tras wraz z atrakcjami.

Propozycje rejsów z Naszej Przystani

Rejs Wisłą Królewiecką Most Czterech Pancernych

Trasa

Rejs z Rybiny do mostu Czterech Pancernych

Trasa rejsu wiedzie malowniczą rzeką Wisłą Królewiecką, która stanowi ramię ujściowe Szkarpawy do Zalewu Wiślanego. Główną atrakcją rejsu jest Most Czterech Pancernych.

Rej do Nowego Dworu Gdańskiego Most Rybina

Trasa

Rejs Rybina – Nowy Dwór Gdański

Rejs do Nowego Dworu Gdańskiego, wiedzie pięknymi rzekami Tugą i Szkarpawą. Po drodze: 5 zwodzonych mostów, atrakcyjna wieś Żelichowo i Gospoda Mały Holender.

Rejs do Osłonki

Trasa

Rejs z Rybiny do Osłonki

Atrakcją tego rejsu jest dotarcie drogą wodną, a następnie rowerem do najniżej położonego punktu w Polsce. Po drodze ruiny dawnej śluzy.

Rejs Szkarpawą Most w Drewnicy

Trasa

Rejs z Rybiny do śluzy Głowa Gdańska

Płynąc w kierunku śluzy, będziemy przepływać pod trzema mostami: obrotowym mostem kolejowym w Rybinie, pod mostem obrotowym nad Szkarpawą i mostem zwodzonym w Drewnicy.

Rejs Szkarpawą na rozlewisko Szkarpawy

Trasa

Rejs z Rybiny do rozlewiska Szkarpawy i Nogatu

Wycieczkę zaczynamy w przystani w Rybinie. Najpierw płyniemy Wisłą Królewiecką, a następnie rzeką Szkarpawą. Rozlewisko znajduje się na szlaku migracji licznych gatunków ptaków, dlatego jest idealnym miejscem dla miłośników przyrody.